Арапов Олег Владимирович

Арапов Олег Володимирович

Голова правління

Приватного акціонерного товариства

«Акціонерна компанія «САТЕР»

Арапов Олег Володимирович

Народився Олег Володимирович в місті Кропивницький (Кіровоград) в сім'ї головного інженера, директора Кіровоградського заводу «Кізельгур» республіканського об'єднання «Укрцукорреммаш».

Там же, в Кропивницькому, після закінчення середньої школи вступив до Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування і закінчив його у 1986 році, отримавши диплом інженера-механіка з відзнакою.

Після закінчення інституту Олег Володимирович працює провідним інженером-конструктором на Київському заводі «Червоний екскаватор», вивчаючи новітні розробки провідних світових компаній сільськогосподарського машинобудування. Далі – служба в лавах Радянської Армії.

Після служби в лавах Радянської Армії, з 1988 року, робить свої перші кроки в енергетиці цукрової галузі України, працюючи інженером-конструктором на виробничому підприємстві «Цукоренергореммонтаж» Виробничого об'єднання «Укрцукортехенергоремонт». 
З 1992 року, продовжуючи обслуговувати цукрову галузь, працює директором малого підприємства «Якість», а в 1993 році, в період формування нових економічних відносин, разом з однодумцями створює закрите акціонерне товариство «Стальсервіс». Акціонери ЗАТ одностайно обирають Арапова О.В. головою правління. ЗАТ «Стальсервіс», виконуючи складні роботи по ремонту і реконструкції енергетичного та технологічного обладнання цукрових заводів, добивається значних економічних успіхів, а його голова правління - авторитету серед фахівців-енергетиків цукрової галузі.

Враховуючи ці факти, провідне підприємство по енергетиці цукрової промисловості ВАТ «Акціонерна компанія «САТЕР» в 2003 році запрошує Арапова О.В. на посаду першого заступника голови правління, а вже в 2004 році акціонери обирають його Головою правління Товариства. На цій посаді, завдяки вимогливості та чуйності, Олег Володимирович зарекомендував себе талановитим керівником та організатором. Під його керівництвом, завдяки освоєнню нових напрямків діяльності товариства, впровадженню нових інноваційних енергозберігаючих технологій, здійсненню тісних коопераційних зв'язків зі спорідненими науковими та виробничими підприємствами, виконуються складні роботи по проектуванню, будівництву, монтажу та введенню в експлуатацію нових енергетичних потужностей як на території України, так і за її межами. Це - проектування, виготовлення, монтаж, наладка та введення в експлуатацію парових котлів, працюючих на відходах виробництва - лушпинні соняшника на Кіровоградських підприємствах «Санола» та «Кіровоградолія»; переведення парових котлів на спалення лушпиння соняшника на олійно-жирових комбінатах в містах Вінниця та Чернівці; проектування, будівництва та введення в експлуатацію ТЕЦ цукрового заводу в місті Імішлі з двома турбоагрегатами загальною потужністю 24 МВт (Республіка Азербайджан), ТЕЦ цукрового заводу в місті Гюмрі з турбоагрегатом потужністю 6 МВт (Республіка Вірменія), ТЕЦ в місті Теплодар (Одеська область); роботи з реконструкції ТЕЦ Червонського цукрового заводу загальною потужністю двох турбоагрегатів 5 МВт та збільшенням вдвічі паропродуктивності парових котлів ДКВР-10-23; роботи з реконструкції ТЕЦ Лебедянського, Уваровського та Хмелинецького цукрових заводів (Російська Федерація); реконструкції Сумської ТЕЦ з встановленням турбоагрегату потужністю 12 МВт; реконструкції ТЕЦ Гороховського цукрового заводу з встановленням турбоагрегату потужністю 12 МВт; роботи з розробки проектів електричних станцій, працюючих на біопаливі - трісці деревини, потужністю 18 МВт в селі Іванків (Київська область) та потужністю 6 МВт в селі Оброшине (Львівська область).

Арапов О.В. є автором серії статей з питань новітніх енергозберігаючих технологій, зокрема: «Мікротурбіни: нове й надійне джерело електроенергії», «Когенерація: ефективність, економічна доцільність», «Модернізація котелень і ТЕЦ малої енергетики», «Реконструкція парових котлів з метою збільшення їх паропродуктивності» та інших. Активно займається модернізацією власних підприємств Акціонерної компанії.

Олегу Володимировичу притаманні оптимізм, мудрість, зваженість у прийнятті рішень, активна життєва позиція.

Великий внесок Арапова О.В. у розвиток цукрової промисловості України був відмічений у 2008 році нагородженням відзнакою «Знак Пошани» Міністерства аграрної політики України. Арапов О.В. має науковий ступінь кандидата технічних наук та є дійсним членом Української технологічної академії.
© 2024 SATER. All Rights Reserved.